taxi o'hare Lincolnwood ..
 
   

Choose product to view detailed information:


Limestone / Wapień

Wapień jest skałą składającą się głównie z kalcytu. Kalcyt jest formą węglanu wapnia. Większość wód słodkowodnych jak i słonych zawiera w sobie rozpuszczony węglan wapnia. Wapień tworzy się kiedy węglan wapnia krystalizuje się. Występują zasadniczo dwie grupy wapnia. Pierwsza grupa zawiera wapień, który uformował się bez udziału organizmów żywych. Taki rodzaj wapnia tworzy się przez wyparowywanie wody. "Wapienne" błoto osiada na dnie mórz. Ten biały osad powoli twardnieje tworząc jasny wapień z delikatnym ziarnem i równymi warstwami wyjaśniając tym samym dlaczego wapień jest generalnie miększy niż inne kamienie. Wapień może się także tworzyć na ziemi kiedy parująca woda pozostawia węglan wapnia formując tym samym cienką skorupkę wokół mchu, martwych liści i na ziemi.

Druga grupa wapieni formuje się z pomocą żywych organizmów. Wiele organizmów morskich takich jak ostrygi, małże, ślimaki, korale mają skorupki i kości z węglanu wapnia. Kiedy zwierzęta te umierają ich skorupki i kości rozdrabniane są przez fale morskie na miazgę. Miazga ta formuje warstwy tworząc spontaniczne rodzaje wapieni. Wapień jest wspaniałym materiałem budowlanym ze względu na łatwość obróbki.

Show Granite Samples

Technistone

Technistone jest opracowaną przez inżynierów formą kamienia z odzysku. Jest to połączenie kwarcu, granitu i kawałków kamienia z plamo odporną żywicą. Ten stworzony przez człowieka kamień ucieleśnia wszystkie cechy granitu i twierdzi się, że jest nawet mocniejszy i trwalszy choć nie ma takiej odporności na temperaturę. Technistone pozwala na zachowanie jednolitości koloru. W przeciwieństwie do granitu, nie występują na nim tzw. "żyłki" i przesunięcia. Technistone stanowi alternatywę dla naturalnego kamienia.

Show Granite Samples

Kominki / Gzymsy

Kominki i gzymsy mogą być wspaniałym dodatkiem do każdego pokoju. Kominki mogą być wycięte z kamiennego bloku i zainstalowane jako jedna całość. Istniejące kominki mogą być upiększone przez dodanie do nich granitu lub marmuru. Nie da się porównać zwykłego kominka lub gzymsu z kominkiem wzbogaconym o elementy z granitu lub marmuru. Proszę mieć na uwadze, że całe płyty kamienia są bardziej eleganckie niż płytki z tego samego kamienia.

Show Granite Samples

Wkładki podłogowe

Dodając wkładkę podłogową możesz wydobyć ukryte piękno zwykłej podłogi.

Show Granite Samples

Bloczki Nuheat

Te nowoczesne bloczki ogrzewające oferują 88-92 stopni ciepła pod płytkami podłogowymi czyniąc je przyjemnymi dla nagich stóp. Nie będziecie się już musieli Państwo martwić o wychodzenie z łóżka na zimną podłogę. Komfort ciepła, który oferują bloczki NuHeat są wspaniałym dodatkiem do podłóg z naturalnego kamienia.

Kliknij tutaj aby uzyskać więcej informacji

Umywalki i zlewy

Bez względu na to czy mają one być do kuchni czy też łazienek, montowane od dołu czy tez z góry, Granite City Co., oferuje szeroki wybór najlepszej jakości umywalek, które zaspokoją gusta każdego. Proszę pamiętać, że umywalki montowane od dołu nie tylko są dobra inwestycją ale także dodają piękna Państwa kuchni czy też łazience. Są także najłatwiejsze do utrzymania jeśli chodzi o czyszczenie.

Show Granite Samples

Krany

Odpowiednio dobrany kran stanowi doskonałe wykończenie kuchni lub łazienki pozostawiając wrażenie niezawodności.

Show Granite Samples

Produkty do konserwacji kamieni

Używane są aby upewnić się, że kamień zawsze wygląda najlepiej i ukazuje całe swoje piękno.

Stoły, schody, parapety, kabiny prysznicowe, półki

Naturalny kamień jest doskonałym rozwiązaniem dla każdych Państwa potrzeb również w kwestii wystroju wnętrz.

Show Granite Samples

Płytki

Zmiana nieciekawego wyglądu brzegów płytek na bardziej lśniący i elegancki nadaje im zupełnie nowego i profesjonalnego wyglądu. Zmiana brzegów jest zawsze dobrym rozwiązaniem. Mogą też Państwo wziąć pod uwagę dostępność różnych powierzchni płytek. Na przykład, zaostrzone, polerowane i opalane. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania szczegółów. Lemont limousine shuttle ..

Wzory zakończeń krawędzi

Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze wykończenia krawędzi blatów łazienkowych i kuchennych. Na życzenie klienta wykonujemy również inne zakończenia.

Z PRZYJEMNOŚCIĄ WYKONUJEMY RÓWNIEŻ PRACE
NA ZAMÓWIENIE WG. PROJEKTU KLIENTA!

*Skontaktuj się z nami w sprawie cen i ewentualnych promocji. Dostępność niektórych rodzajów kamieni może mieć wpływ na cenę tak jak wpływają na nią jakość i kolor.

 

 

   
Granite City Co.