transportation to O'Hare Marengo ...
 
   

Czym jest marmur?

Marmur znany jest także jako skrystalizowany wapień. Marmur tworzy się z skrystalizowanego wapienia przy udziale wysokiej temperatury i ciśnienia w skorupie ziemskiej, które powoduje zmianę w jego strukturze i wyglądzie. Różne temperatury i inne czynniki takie jak woda i obecność minerałów mogą wpływać na kolor i ogólną jakość marmuru. Obecność minerałów wynikająca z różnych zanieczyszczeń nadaje marmurom szeroką gamę kolorów. Na przykład, czysty marmur kalcytowy jest zupełnie biały, marmur z hematytem ma zabarwienie czerwone, podczas gdy marmur z limonitem jest żółty a marmur zawierający serpentynę ma kolor zielony. Od wielu lat marmur ceniony jest za swoje piękno, wytrzymałość i odporność na ogień i erozję. siding companies beach park vinyl siding cost hawthorne woods installing vinyl siding install vinyl siding install vinyl siding siding types concrete siding fox river grove siding installation round lake hardie siding hardie board siding concrete siding hardie plank siding lake villa siding installation replace siding ... Pomimo, że jest miększy i mniej trwały niż granit, marmur jest szeroko stosowany przy praktycznie wszelkiego rodzaju projektach. Proszę mieć na uwadze, że marmur ściera się dosyć łatwo, szybko traci połysk i może pękać w pewnych warunkach. Marmur jest bogato i często zdobiony tzw. "żyłkami" lub "mgiełką" sprawiając, że jest cennym dodatkiem we wszelakich projektach.

Show Granite Samples

Marmur ma zarówno definicje naukowe jak i handlowe. W rozumieniu nauki, marmur był kiedyś wapieniem, który został poddany intensywnemu ciśnieniu i wyskokim temperaturom wewnątrz ziemi. Nacisk doprowadził do zmiany struktury krystalicznej i zmieszania się z innymi minerałami co w rezultacie wzbogaciło produkt o nowe kolory i fakturę widoczne w kamieniu. W rozumieniu handlowym, każdy kamień, który można poddać obróbce szlifowania (z wyjątkiem granitu) nazywany jest marmurem, włączając w to trawertynę, onyks, serpentynę i wapień.


*Skontaktuj się z nami w sprawie cen i ewentualnych promocji. Dostępność niektórych rodzajów kamieni może mieć wpływ na cenę tak jak wpływają na nią jakość i kolor.

 

 

   
Granite City Co.