Augusta taxi from O'Hare ..
 
   

Czym jest marmur?

Marmur znany jest także jako skrystalizowany wapień. Marmur tworzy się z skrystalizowanego wapienia przy udziale wysokiej temperatury i ciśnienia w skorupie ziemskiej, które powoduje zmianę w jego strukturze i wyglądzie. Różne temperatury i inne czynniki takie jak woda i obecność minerałów mogą wpływać na kolor i ogólną jakość marmuru. Obecność minerałów wynikająca z różnych zanieczyszczeń nadaje marmurom szeroką gamę kolorów. Na przykład, czysty marmur kalcytowy jest zupełnie biały, marmur z hematytem ma zabarwienie czerwone, podczas gdy marmur z limonitem jest żółty a marmur zawierający serpentynę ma kolor zielony. Od wielu lat marmur ceniony jest za swoje piękno, wytrzymałość i odporność na ogień i erozję. Pomimo, że jest miększy i mniej trwały niż granit, marmur jest szeroko stosowany przy praktycznie wszelkiego rodzaju projektach. Proszę mieć na uwadze, że marmur ściera się dosyć łatwo, szybko traci połysk i może pękać w pewnych warunkach. Marmur jest bogato i często zdobiony tzw. "żyłkami" lub "mgiełką" sprawiając, że jest cennym dodatkiem we wszelakich projektach.

Show Granite Samples

Marmur ma zarówno definicje naukowe jak i handlowe. W rozumieniu nauki, marmur był kiedyś wapieniem, który został poddany intensywnemu ciśnieniu i wyskokim temperaturom wewnątrz ziemi. Nacisk doprowadził do zmiany struktury krystalicznej i zmieszania się z innymi minerałami co w rezultacie wzbogaciło produkt o nowe kolory i fakturę widoczne w kamieniu. W rozumieniu handlowym, każdy kamień, który można poddać obróbce szlifowania (z wyjątkiem granitu) nazywany jest marmurem, włączając w to trawertynę, onyks, serpentynę i wapień.


*Skontaktuj się z nami w sprawie cen i ewentualnych promocji. Dostępność niektórych rodzajów kamieni może mieć wpływ na cenę tak jak wpływają na nią jakość i kolor.

 

 

   
Granite City Co.